^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Tak jak w życiu charakter człowieka kształtuje się przez doświadczenie i refleksję , tak też psychoterapia opiera się na aktywnym doświadczeniu , prowadzącym do lepszego zrozumienia siebie i swojego życia


SPEŁNIONE MARZENIA
Telefon: 507-053-125
e-mail: agaziembinska@gmail.com

Spełnione marzenia

Hiropraktyka

 

Hiropraktyka

Ustawianie kręgosłupa

Głównym celem terapii ustawienia kręgosłupa starodawną metodą Japońską jest skorygowanie położenia kości miednicy, co powoduje prawidłowe ustawienie kręgosłupa dzięki czemu uruchamiają się samoleczące siły organizmu i dociera się do przyczyny schorzenia.

Metoda ta, to system terapeutyczny składający się z pewnej ilości zabiegów (w zależności od schorzenia) gdzie jeden zabieg trwa ok. 40 minut. Przede wszystkim są to: masaż ugniatający uciskowy , który powoduje lepsze ukrwienie oraz mobilizację stawów.

Wszystkie wady układu kostno mięśniowego mają swoją przyczynę., którą jest nieprawidłowe ustawienie miednicy. Kiedy miednica znajduje się w asymetrycznym położeniu, wpływa ona przez cały czas na proces pogłębienia skoliozy. Skrzywiony kręgosłup źle wypełnia swoją funkcję. Powoduje to fatalną sylwetkę, jak również, źle to wpływa na pracę stawów, mięśni, krażków międzykręgowych, a często też na pracę organów wewnętrznych. Terapia ta jest bezbolesna i przyjemna dla pacjenta, stosuje się masaż japoński i mobilizację manualną ( uruchomienie) wszystkich połączeń stawowych. Przywracana zostaje prawidłowa funkcja ruchowa kręgosłupa, wzmacniają się osłabione mięśnie, a przede wszystkim korygowane jest położenie kości miedniczej. Terapia ta jest dla dzieci i dorosłych, którzy cierpią z powodu bóli pleców lub korzonków. Metoda ta ma właściwości prewencyjne. Metoda ta w skuteczny sposób zapobiega skrzywieniu kręgosłupa u dzieci. Skrzywienie miednicy u dziecka bierze się prawdopodobnie z asymetrycznego ustawienia miednicy u matki. Dzieci mogą korzystać z tych zabiegów dopiero po skończeniu 4 roku życia. W obrębie miednicy bierze początek nowe życie.Kobiety, którym skorygowano tą metodą miednice rodzą nieobciążone tą wadą dzieci. Nieskorygowana wada u dzieci może doprowadzić do skoliozy. Chorobie tej towarzyszą zmiany w całym narządzie ruchu i układzie oddechowym i krążenia.

U kobiet niektóre problemy zdrowotne: bolesne miesiączki, migreny, niemożność zajścia w ciążę lub jej donoszenie, mogą być związane z nieprawidłowym ustawieniem miednicy i kręgosłupa.
Celem terapii jest zlikwidowanie napić, które gromadzą się w różnych częściach kręgosłupa oraz właściwe ustawienie miednicy, tak, aby ciężar ciała był równomiernie rozłożony na obie nogi. Zabieg ten stosuje się przy dyskopatii, kręgosmyku, bólach w odcinku szyjnym, piersiowym i lędzwiowym, bólach stawów biodrowych i kolanowych, przy drętwieniach dłoni przy rwie kulszowej, bólach korzonków oraz przy migrenie i bolesnych miesiączkach. Metoda ta zmniejsza dolegliwości towarzyszące chorobom zwyrodnieniowym kręgosłupa i stawów. Leczeniu poddają się niektóre przypadki niedowładów i porażeń. Warto skorzystać z tej metody w stanach chronicznego zmęczenie i niepokoju. Zabiegi korzystnie wpływają na funkcje układu pokarmowego. Przeciwwskazania to zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, choroba nowotworowa kości.

 
Copyright2013 Spełnione marzenia - Agnieszka Ziembińska, Projekt graficzny: Monika Sadłowska